Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, Batman Üniversitesi’nde anıldı

BATMAN ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ MÜZİKOLOJİ ANASANAT DALI ÖĞRENCİSİ ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN, ŞEHADETİNİN 6. YIL DÖNÜMÜNDE BATMAN ÜNİVERSİTESİNDE YAPILAN TÖRENLE ANILDI.

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, Batman Üniversitesi’nde anıldı
Yayınlama: 09.06.2023
A+
A-

Batman Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzikoloji Anasanat Dalı öğrencisi Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın, şehadetinin 6. yıl dönümünde Batman Üniversitesinde düzenlenen törenle anıldı.

Programda konuşma yapan Şehit Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, “Aybüke’nin anısı asla ölmeyecek. Öğretmenliği çok severek ve isteyerek yapan bir evlattı” sözleriyle anma töreninde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

“Cennet Yurdumuzun Pırıl Pırıl Evlatları Şehit Aybüke’yi,Melek Aybüke’yi Hiç Unutmayacak”

Anma töreninde bir konuşma yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, sevgisizliği, öfkeyi, yok etmekten başka bir şey bilmeyen bu amansız kötülüğü sevgiyle, inanmışlık ve mücadeleyle, inadına hoşgörü ve kardeşlikle yenmemiz gerektiğini söyledi. Bu günler ve aydınlık yarınlar için ömrünü feda edenlere bir borcumuz olduğunu ifade eden Rektör Demir, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Şehidimizin aziz adını taşıyan bu salonda olduğu gibi her bir notada, her bir türküde, el ele birliktelik ruhuyla et tırnak oldukça biz; Aybüke’nin hikayesi, Aybüke’nin şen türküsü bu toprakları gölgeli kaba ağacın dalları gibi saracak, kuşatacak, sımsıkı bağrına basacak. Bu topraklar adanmış ruhların topraklarıdır. Ağacı, suyu, dağı, taşı koruyan iyeler misali Nene Hatun’dan Aybüke’ye isimler değişir ama ruh asla.”

Türküler Aybüke için söylendi

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Rektör Demir, “Ahde vefanın vücut bulmuş hali olan ciğerparelerim, sizler öğretmeninizi, sizler en güzel yarınlarını bu topraklara emanet edip şehadete yürüyen Aybüke’mizi seslendirdiğiniz her notada, hayatına dokunduğunuz her öğrencide, emek verdiğiniz her çalışmada yeniden yaşatacaksınız. Aybüke iyiliğin sesidir, sevginin türküsüdür. Bu topraklarda Aybükeler tükenmez, iyiliğin türküsü hiç bitmez” dedi. İdealist bir öğretmen olmanın yanında akademik kariyer planları da yapan Şehit Şenay Aybüke Yalçın adının verildiği derslikte türkülerle anılmasının ardından program sona erdi.

Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde anısına yapılan Şehit Şenay Aybüke Yalçın dersliğinde gerçekleştirilen programa Vali Vekili Murtaza Ersöz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, il protokolü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.