Protokol Ve Öğrenci̇ler Şehi̇tli̇kte: “Şehi̇tler Tepesi̇ Boş Deği̇l”

VALİ ORHAN TAVLI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ NİHAT SOĞUK, TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ SAMSUN ŞUBESİ BAŞKANI AHMET DİRİL, TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİT, DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ SAMSUN ŞUBESİ BAŞKANI NECATİ YILMAZ, EMNİYET TEŞKİLATI VAZİFE MALULÜ VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI SAMSUN ŞUBE BAŞKANI KENAN KAPTAN, KURUM MÜDÜRLERİ, ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER, ÖĞRENCİLER VE İZCİLER; 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KIRANKÖY VE ASRİ MEZARLIKLARINDAKİ ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ. PROTOKOL VE BERABERİNDEKİLER ŞEHİTLERİN KABİRLERİNE KARANFİL BIRAKTI VE DUA ETTİ.

Protokol Ve Öğrenci̇ler Şehi̇tli̇kte: “Şehi̇tler Tepesi̇ Boş Deği̇l”
Yayınlama: 16.05.2024
A+
A-

Samsun protokolü, şehit ve gazi dernekleri ile izciler ve öğrenciler 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında şehitlikleri ziyaret ederek, “Şehitler tepesi boş değil” mesajı verdi.

Vali Orhan Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet Diril, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şubesi Başkanı Necati Yılmaz, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Samsun Şube Başkanı Kenan Kaptan, kurum müdürleri, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler ve izciler; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Kıranköy ve Asri Mezarlıklarındaki şehitlikleri ziyaret etti. Protokol ve beraberindekiler şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı ve dua etti.

Samsun Valiliği’nden yapılan paylaşımda, “Şehitler tepesi boş değil/Toprağını kahramanlar bekliyor/Ve bir bayrak dalgalanmak için rüzgâr bekliyor” dizelerinin ardından “Aziz şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun” denildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.