HOMETEX Fuarı’na Denizli firmaları damga vurdu « Sanal Gazeteci | Türkiye'nin Gündemi

25 Haziran 2022 - 14:59

HOMETEX Fuarı’na Denizli firmaları damga vurdu

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN, “2 YILA YAKINDIR FUAR YAPILAMADI. DOLAYISIYLA HOMETEX FUARI, ÖNEMLİ BİR FUAR. TEKSTİL İHRACATI DENİZLİ İÇİN BİRİNCİ SIRADADIR. ORADA EKONOMİDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR. 2 YIL ARADAN SONRA HOMETEX’E KATILAN 85 FİRMAMIZIN HEPSİNİ ZİYARET ETTİK. İLK GÜNDEN BÜYÜK BİR ZİYARETÇİ YOĞUNLUĞUNUN OLDUĞUNU GÖRDÜK. HAZİRANDAN SONRAKİ SÜRE İÇERİSİNDE EKONOMİDEKİ CANLANMANIN DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE EKONOMİK İHRACATIN ARTACAĞINI GÖSTERMEKTE Kİ ZATEN CUMHURBAŞKANIMIZ GEÇEN YIL 225 MİLYAR DOLAR YAPTIK VE TÜRKİYE REKORUNU KIRDIK. YİNE 2022’DE DE İNŞALLAH 250 MİLYAR GİBİ BİR ORANA GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

reklam
HOMETEX Fuarı’na Denizli firmaları damga vurdu
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2022 - 19:13

40 views
reklam

İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenen HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, dünyada ev tekstil pazarında yer alan firmaları ve alıcılarını bir araya getirdi. Tekstil sektöründe önemli bir şehir olan Denizli’deki, ev tekstil firmalarının yoğunluğu fuara damga vurdu.

Ev tekstilinde dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, korona virüs salgını nedeniyle verilen aranın ardından 26’ncı kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuar öncesinde İstanbul, Bursa ve Denizli’de tanıtım toplantılarının yapıldığı HOMETEX Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Tekstil sektöründe önemli bir şehir olan Denizli’deki firmaların, fuara yoğun katılım göstermesi dikkat çekti. Fuara AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’da katılarak, fuar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Tekstil ihracatı Denizli için birinci sırada”

Fuarla ilgili konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “2 yıla yakındır fuar yapılamadı. Dolayısıyla HOMETEX Fuarı, önemli bir fuar. Tekstil ihracatı Denizli için birinci sıradadır. Orada ekonomide çok önemli bir yer tutuyor. 2 yıl aradan sonra HOMETEX’e katılan 85 firmamızın hepsini ziyaret ettik. İlk günden büyük bir ziyaretçi yoğunluğunun olduğunu gördük. Hazirandan sonraki süre içerisinde ekonomideki canlanmanın daha güçlü bir şekilde ekonomik ihracatın artacağını göstermekte ki zaten cumhurbaşkanımız geçen yıl 225 milyar dolar yaptık ve Türkiye rekorunu kırdık. Yine 2022’de de inşallah 250 milyar gibi bir orana geçmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“Denizli’de hem tasarım merkezlerinin hem de AR-GE merkezlerinin sayısını arttırdık”

Denizli’den 90’a yakın firmanın fuara katıldığını söyleyen Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ise, “Bugün bizim Denizli olarak 90’a yakın firmamızın stant açmasıyla beraber katıldık. Denizli heyeti olarak üretici ve ihracatçı firmalarımızın yanında olduk. Fuar alanına giriş yaptığımız andan itibaren bu fuara katılımın hem yerli hem yabancı yatırımcıların geldiğini gördük. Bugün de yine 90’a yakın firmamızı ziyaret ederek onların fikirlerini aldık. Fuarın değerlendirmesini beraber yaptık. 2 yıldan beri fuar yapılamadığı için alıcılar fuarı özlemiş. İhtiyaçlarını gidermek için dünyanın dört bir tarafından İstanbul’daki fuarımıza gelmiş. Bu fuarın verimli olduğunu duymak bizi son derece mutlu ve memnun etti. Denizli’de artık hem tasarım merkezlerinin sayısını hem de AR-GE merkezlerimizin sayısını arttırdık” ifadelerine yer verdi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam