Eyüpsultanda Matemati̇k Evi̇ 2 Yılda 30 Bi̇n Öğrenci̇yi̇ Ağırladı

EYÜPSULTAN BELEDİYE BAŞKANI DENİZ KÖKEN TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN VE İSTANBUL’DA BİR İLK OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYAN MATEMATİK EVİ’NE ÖĞRENCİLERİN İLGİSİ HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTIYOR.

Eyüpsultanda Matemati̇k Evi̇ 2 Yılda 30 Bi̇n Öğrenci̇yi̇ Ağırladı
Yayınlama: 14.06.2023
A+
A-

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken tarafından hayata geçirilen ve İstanbul’da bir ilk olma özelliği taşıyan Matematik Evi’ne öğrencilerin ilgisi her geçen gün daha da artıyor.

Matematiği öğrenmenin birçok farklı, kolay ve eğlenceli yolu olduğunu gösteren, yaşayarak, deneyimleyerek matematiği öğrenme imkanı sunan Matematik Evi’ne gelen öğrenciler yapılan çalışmaları çok beğendiklerini belirterek tüm arkadaşlarına da buraya gelmeleri çağrısında bulunuyorlar.

Sadece Eyüpsultan’dan değil Türkiye’nin farklı illerinden de ziyaretçiler ağırlayan Matematik Evi’nde gerçekleştirilen etkinlikler matematiğin hayatımızdaki yerini ve önemini gözler önüne seriyor. Matematik Evi bugüne kadar, aralarında Türkiye’nin seçkin eğitim kurumlarının da bulunduğu 600 okul ve 30 bin öğrenciyi ağırladı. Her gelen ziyaretçi burada yapılan atölye çalışmalarının ardından matematiğe farklı bir bakış açısı kazanarak ayrılıyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.