Diyarbakır’da MİT ve Emniyet’ten terör operasyon « Sanal Gazeteci | Türkiye'nin Gündemi

27 Kasım 2021 - 19:41

Diyarbakır’da MİT ve Emniyet’ten terör operasyon

reklam
Diyarbakır’da MİT ve Emniyet’ten terör operasyon
Son Güncelleme :

27 Ekim 2021 - 21:25

reklam

Diyarbakır’da Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İl Emniyet Müdürlüğü terör örgütü PKK üyelerine sahte pasaport temin eden şebekeye operasyon düzenledi. Operasyonda 8 kişi gözaltına alınırken, 6’sı tutuklandı, 2 kişi ise serbest bırakıldı.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü terör soruşturması kapsamında MİT ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK’ya yönelik önemli bir operasyonu ortaklaşa düzenledi.

DİYARBAKIR VE İSTANBUL’DA 13 YERE EŞ ZAMANLI BASKIN
Soruşturma kapsamında 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Karar ile birlikte Diyarbakır ve İstanbul polisi harekete geçti. 13 farklı adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK üyelerine sahte pasaport temin eden 8 şüpheli şahıs adreslerinde kıs kıvrak yakalanarak gözaltına aldı.

6 KİŞİ TUTUKLANDI
Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda dijital veriler, örgütsel doküman, 1 adet tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. İstanbul’dan Diyarbakır’a getirilen şüpheli şahıslar emniyette sorguya alındı. Şüpheli şahısların emniyetteki işlemlerinin arıdan adliyeye sevk edildi. 6 şüpheli tutuklandı, 2 kişi ise serbest bırakıldı.
(Sedat Irmak/İHA)

reklam

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

reklam
reklam