Burdurda Türk Mutfağı Haftası Başlıyor

HER YIL TÜRK MUTFAĞINI MARKALAŞTIRMAK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİNİ ARTTIRMAK DOĞRULTUSUNDA YAPILAN TÜRK MUTFAĞI HAFTASI 21-24 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA BURDUR’DA BAŞLIYOR

Burdurda Türk Mutfağı Haftası Başlıyor
Yayınlama: 16.05.2024
A+
A-

Her yıl Türk mutfağını markalaştırma ve sürdürülebilirliğini artırma doğrultusunda yapılan Türk Mutfağı Haftası 21-24 Mayıs tarihleri arasında Burdur’da başlıyor.

Türk mutfağı konusunda farkındalık oluşturmak, markalaşmak ve Türk mutfağının sağlıklı, geleneksel özelliklerini yurt içi ve yurt dışında vurgulamak, bilinirliğini, sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla her yıl kutlanan Türk Mutfağı Haftası, 21-24 Mayıs tarihleri arasında Burdur’da çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanacak. Yöreye özgü yemekleri, tarihi turistik yerleri ve halkın misafirperverliğini tüm dünyaya duyurmayı amacıyla düzenlenen bu haftada; Rusya, İngiltere, Litvanya, Kırgızistan, Azerbaycan, Kazakistan gibi çeşitli ülkelerden Burdur’a gelecek olan misafirlere, yöreye özgün yemekler ikram edilerek lezzetler dünyaya da tanıtılacak.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek olan konuklar ile birlikte yapılacak kortej yürüyüşü sonrası, açılış programı ve ikramlar olacak. Daha sonra Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda ünlü Şef Dr. Esat Özata’nın tarifleri canlı olarak yaptığı bir program gösterilerek Rus öğrencilerin dans gösterisi ve Burdur Çatağıl İlkokulunun Halk Oyunları gösterisi izlenecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.