Amasya Üni̇versi̇tesi̇nde Sınavlara Hazırlanan Öğrenci̇lere Sıcak Çorba

AMASYA ÜNİVERSİTESİ’NDE GÜZ DÖNEMİ ARA SINAVLARI İÇİN GEÇ SAATLERE KADAR KÜTÜPHANEDE DERS ÇALIŞAN ÖĞRENCİLERE SICAK ÇORBA İKRAMINA BAŞLANDI. ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ, SINAV HAFTASI BOYUNCA ÇORBA, SANDVİÇ VE ÇAY İKRAM EDİLECEK ÖĞRENCİLERE KIŞ BOYUNCA AKŞAMLARI ÇORBA SERVİSİ YAPILMASINI PLANLANIYOR. KIŞ GÜNÜNDE İNSANIN İÇİNİ ISITAN UYGULAMA ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ.

Amasya Üni̇versi̇tesi̇nde Sınavlara Hazırlanan Öğrenci̇lere Sıcak Çorba
Yayınlama: 21.11.2023
A+
A-

Amasya Üniversitesi’nde güz dönemi ara sınavları için geç saatlere kadar kütüphanede ders çalışan öğrencilere sıcak çorba ikramına başlandı. Üniversite yönetimi, sınav haftası boyunca çorba, sandviç ve çay ikram edilecek öğrencilere kış boyunca akşamları çorba servisi yapılmasını planlanıyor. Kış gününde insanın içini ısıtan uygulama öğrencileri sevindirdi.

“Kış boyunca her akşam devam etmesi için bir çalışma başlatacağız”

Öğrencilerine elleriyle çorba dağıtan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, “Gönlüm ister ki bu uygulama sadece sınav döneminde olmasın. Her akşam devam etmesi için bir çalışma başlatacağız” dedi.

Kendi öğrencilik yıllarında böyle uygulamaların olmadığını hatırlatan Turabi, “Kazan sayısını artıracağız. Doymayan, canı isteyen bir daha alsın” diye konuştu.

“İlaç gibi geldi”

İçtikleri çorbaların ilaç gibi geldiğini anlatan Beden Eğitimi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Özge Bilen, “Böyle bir imkan sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Böyle bir kış gününde çorbalar gerçekten güzel. Vize haftasında çok bunalmıştık. Bizim için motivasyon oldu. Atıştırıp geri derse devam edebiliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.