Akay Doludan Zarar Gören Tarım Alanları İçi̇n Çağrıda Bulundu

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ CEVDET AKAY, EFLANİ İLÇESİNDE YAŞANAN DOLU SONRASI TARIM ALANLARINDA MEYDANA GELEN TAHRİBATIN GİDERİLMESİ İÇİN TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA ÇAĞRIDA BULUNDU.

Akay Doludan Zarar Gören Tarım Alanları İçi̇n Çağrıda Bulundu
Yayınlama: 15.05.2024
A+
A-

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Eflani ilçesinde yaşanan dolu sonrası tarım alanlarında meydana gelen tahribatın giderilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığına çağrıda bulundu.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Milletvekili Akay, Eflani ilçesine bağlı köylerde, özellikle de Çamyurt ve Bakırcılar köylerinde üst üste meydana gelen kırağı ve don nedeniyle meyve ağaçlarının büyük hasar aldığını belirtti. Etkili olan dolu yağışı nedeniyle sağlam kalan meyve ve sebzelerin de zayi olduğunu ifade eden Akay, “Ekili ve dikili tarım alanlarında ciddi hasarlar oluşmuştur. Buradan Tarım ve Orman Bakanlığına çağrıda bulunuyorum. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Eflani ilçemizdeki tarım alanlarında meydana gelen hasarı bir an önce tespit etmeli. Eflanili hemşehrilerimizin mağduriyetlerini bir an önce giderilmesi gerekir” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.